media

Przedszkola, żłobki i klubiki dziecięce są miejscami, gdzie nasze pociechy spędzają większą część swojego dnia. Pandemia Covid-19 spowodowała, że miejsca te stały się szczególnie zagrożone, gdyż nie jesteśmy w stanie ograniczyć kontaktów fizycznych między dziećmi.

Koronawirusy charakteryzują się tym, że w bardzo prosty sposób przenoszą się one drogą kropelkową i przez bardzo długi okres czasu utrzymują się w pomieszczeniach na różnego rodzaju przedmiotach. Dlatego też niezmiernie ważne jest stosowanie różnego rodzaju metod dezynfekcji przedmiotów nawet w miejscach trudno dostępnych dla personelu odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości i sterylności. W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa należy bezwględnie przestrzegać norm higieny osobistej i czystości, codziennie wietrzyć pomieszczenia oraz dbać by nasze pociechy często myły ręce. Powszechnie znane nam środki chemiczne stosowane do dezynfekcji typu chlor na pewno są efektywne lecz nie zawsze bezpieczne dla naszych dzieci. Nie zawsze uda się nimi również zdezynfekować całe pomieszczenia, gdyż wirus SARS-CoV-2 znajduje się w powietrzu i miejscach trudno dostępnych.

Ozonator bezpiecznym sposobem na dezynfekcję!

Bezpiecznym i bardzo prostym sposobem na zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób w żłobkach i przedszkolach jest systematycznie ozonowanie pomieszczeń. Ozon cechuj się tym, że posiada on właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze co czyni go jednym z najskuteczniejszych środków do dezynfekcji. Ozon posiada silne właściwości utleniające, dzięki czemu w błyskawicznie i skutecznie zabija bakterie i wirusy na powierzchniach wszystkich przedmiotów oraz w pomieszczeniach, powodując tym samym zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem oraz okresowymi wirusami grypy czy różyczki. Stosowanie ozonatora pozwala również usuwać różnego rodzaju przykre zapachy np. zapach wilgoci, moczu, pleśni czy nawet dymu papierosowego. Ozon niweluje również roztocza i pyłki kwiatowe, które jak wiemy są przyczyną alergii i ataków astmy.

W jaki sposób ozonować pomieszczenia?

W przypadku pomieszczeń przedszkolnych i żłobkowych najepszym sposobem dezynfekcji będzie włącznie generatora ozonu na okres około 15 - 60 minut przy zamkniętych oknach. Czas ozonowania pomieszczenie uzależniony jest od zastosowanego modelu ozonatora. Ozonatory wydalające 10g ozonu na godzinę pozwolą zdezynfekować pomieszczenie o powierzchni 60m2 w około 20 minut! Mniejsze ozonatory będą potrzebowały około 1h na oczyszczenie takiego samego pomieszczenia. Po upłynięciu czasu ozonator sam wyłączy się, a ozon unoszący się w powietrzu w dalszym ciągu dezynfekował przedmioty w pomieszczeniu. Następnego dnia rano ozonowane pomieszczenie warto przewietrzyć, choć nie jest to konieczne, gdyż ozon po około 2h rozpada się samoistnie. Należy również pamiętać, że w ozonowanym pomieszczeniu nie mogą znajdować się ludzie. Z pomieszczenia należy również usunąć wszystkie kwiaty i zwierzęta. 

  • Nov 11, 2020
  • Category: Artykuły
  • Comments: 0
Related Products
Comments: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*