Kod produktu: YD-ZY-2A
Stan magazynowy: Dostępny
1 990,00 zł
Netto: 1 617,89 zł

Ilość

Prasa do oleju Yoda jest domowym urządzeniem przeznaczonym do tłoczenia oleju na zimno.  Olej tłoczony na zimno pozwala uzyskać z nasion ekstrakt bardziej bogaty w  różnego rodzaju witaminy i kwasy Omega 3, 6, 9. Yoda jest w  stanie wycisnąć do 80% zawartego w surowcu oleju, co czyni urządzenie bardzo wydajnym. Pozostałości z wyciskanego surowca są bardzo suche. Niektóre z nich po  wysuszeniu możemy wykorzystać nawet na mąkę.

Prasa do tłoczenia olejów Yoda jest bardzo prosta w obsłudze. Za pomocą zaledwie jednego przycisku wybieramy z jakiego rodzaju nasion będzie wyciskany olej. Kolejnym krokiem jest wsypanie do podajnika ziaren, zamknięcie podajnika i uruchomienie maszyny. Urządzenie posiada aż 6 programów do różnego rodzaju surowców tj. orzechy ziemne, sezam, słonecznik, rzepak, nasiona lnu, orzechy włoskie oraz dodatkowy program przeznaczony do pozostałych olejów i mieszanek.

Urządzenie zostało całkowicie wyprodukowane z materiałów BPA free, dzięki czemu w prasie Yoda tłoczony olej ma styczność tylko ze elementami stalowymi a nie sztucznymi. Tak doskonała budowa Yody przyczynia się w znacznym stopniu to zmaksymalizowania wydajności tłoczonego oleju oraz zapobiega zużywania się sztucznych materiałów, które co jakiś czas należało by wymienić.


Dlaczego warto kupić prasę Yoda:

  • urządzenie posiada aż sześć programów wybieranych w zależności od wykorzystywanego surowca. Dzięki dostosowaniu odpowiedniego programu prasy do tłoczonych nasion urządzenie wyciśnie maksymalnie dużo oleju nie zapychając się i nie tracąc materiału.
  • w Yodzie nie trzeba używać popychacza - wystarczy wsypać surowiec, zamknąć pokrywę i spokojnie czekać na zakończenie procesu tłoczenia oleju. Prasa po zakończeniu cyklu tłoczenia powinna sama się wyłączyć.
  • prasa posiada pojemny zasobnik co pozwala wycisnąć więcej oleju bez potrzeby ciągłego dosypywania materiału. Przy innych urządzeniach tego typu niezbędne jest ciągłe dosypywanie nasion do otworu wsadowego.
  • czyszczenie Yody nie stanowi większego problemu. Wystarczy po zakończeniu tłoczenia wyczyścić tunel załączoną do zestawu szczotką.Zdrowy i naturalny olej wyciśnięty z nasion dobrej jakości jest bardzo cenny dla zdrowia człowieka. Olej posiada właściwości, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Zawiera on niezbędne zdrowe tłuszcze i białka. Dlatego powinniśmy na codzień dbać o to jakiej jakości produkty spożywamy.

Olej tłoczony na zimno może być wykorzystywany w kuchni do przyrządzania rozmaitych potraw. Możemy stosować go także do sałatek, marynaty, ciast czy nawet wykorzystywać go do aromaterapii. Bardzo często stosowany jest również jako suplement diety oraz leczeniu chorób psychicznych.

 

Dzięki prasie Yoda możemy w warunkach domowych wytłoczyć oleje niezbędne dla zdrowia człowieka:

Olej słonecznikowy - zawiera on znaczne ilości witamin z grupy A, D, E oraz wielonasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym możemy naturalnie obniżyć poziom cholesterolu w naszym organizmie. Pozwala także utrzymać nasz układ nerwowy w odpowiedniej kondycji, gdyż zawiera on wysoką zawartość lecytyny. Dobrze wpływa na zdrowie i młodość skóry jak i silne kości.

Olej z nasion dyni - posiada właściwości, które leczą zapalenie pęcherza moczowego, pomaga na nerki, łagodzi zapalenie stawów, zwalcza przerost prostaty oraz wyrównuje poziom cholesterolu. Zawiera on także duży poziom witaminy A i E oraz zwiększa produkcję mleka u karmiącej matki.

Olej z orzecha włoskiego - korzystnie wpływa na odporność organizmu i jego kondycje. Pełni ważną rolę w utrzymaniu czystych naczyń krwionośnych. Jest bogaty w magnez, cynk, fosfor, żelazo, wapń, kwasy Omega 3, witaminy B1, witaminy E, selen oraz zawiera melatoninę, która pozwala na utrzymanie na odpowiednim poziomie naszą jakość snu. Zapobiega również uszkadzaniu komórek niwelując aktywność wolnych rodników.

Olej z siemienia lnianego - pozwala zwalczać dolegliwości takie jak: reumatyczne zapalenie stawów, infekcje pochwy, suchość oczu, miażdżyce, nadciśnienie, ADHD, cukrzycę oraz zbija wysoki poziom cholesterolu we krwi. Stosowany jest również przy odchudzaniu, czasami działa przeczyszczająco. Jest on naturalnym źródłem wielonasyconych kwasów tłuszczowych.

Olej sezamowy - znacząco wpływa na pracę naszego serca, oczyszcza organizm z toksyn, niszczy wolne rodniki, leczy dolegliwości żołądkowe oraz utrzymuje optymalny poziom cholesterolu. Jest źródłem witamin B i E, cynku, magnezu, wapnia oraz fosforu.


Prasa do oleju Yoda pozwala tłoczyć: nasiona słonecznika, orzeszki ziemne, brązowe nasiona lnu, orzechy makadamia, mak, pistacje, migdały, sezam, orzechy włoskie, surowe oliwki, nasiona arganowe, nasiona gorczycy, orzechy brazylijskie, nasiona chia, orzechy nerkowca, nasiona dyni, nasiona konopii, pestki winogrona, nasiona rzepaku, nasiona ostropestu, czarnuszki, kolendry oraz wiele innych.

Mając prasę Yoda odpadów z tłoczonych nasion nie musimy wyrzucać do kosza. Prasa pozwala nam zrobić z nich mąkę (kokos, słonecznik, pestki dyni itp.).

Zestaw prasy Yoda zawiera:

  • pojemnik na odpady,
  • pojemnik na olej z sitkiem,
  • wycior do czyszczenia,
  • rękawie kuchenną,
  • klucz ułatwiający otwieranie wału,
  • gwarancję i instrukcję w języku polskim.